Základné informácie o značke GUESS.

Guess. Celosvetovo známa značka, ktorá má zmysel pre detail a originalitu. Je určitým symbolom dobrodružného, mladistvého životného štýlu. Ak už máte nejaký kúsok tejto značky určite chápete, ako dokáže táto značka pohltiť ľudí. Začnete pri jednoduchom oblečení a napätie začne gradovať. Značka Guess Vás pohltí tak, že doslova neuvidíte žiadnu inú možnosť. Spája ju nespútaný americký štýl s francúzskou eleganciou. Značka Guess je globálnou celosvetovou značkou so širokým sortimentom.Okrem oblečenia, nájdete aj rôzne doplnky značky Guess, ako šperky, kabelky, šatky a iné. 

logo-znacka-guess-jeans

Ako vznikla značka Guess?

Zakladateľmi tejto značky sú bratia Georges, Armand, Paul a Maurice a ich priezvysko je Marcian. Pochádzali z Marseille vo Francúzsku. V roku 1981 založili vlastnú spoločnosť v Kalifornií, ktorá sa zameriavala na výrobu džínsov, značka sa volala MARILYN. Módny návrhári ich síce krizitovali, ale vypredané boli v priebehu pár hodín. 

Značka Guess a jej názov, ako sa to stalo?

Vraj to bol práve Georges Maurice, ktorý vymyslel chytľavý názov značky Guess. Príbeh hovorí o tom, že samotný nápad prišiel počas jazdy okolo billboardu Mc Donald's, ktorého cieľom bolo uhádnuť, kde v meste si môžu ľudia dať najlepší cheeseburger. Jeho brat Maurice Marciano situáciu opísal týmito slovami takto: ,,Georges prišiel domov a hovorí: Myslím, že som našiel naše meno. Guess.“ Maurice teda začal hádať, čo mu len napadlo, až kým ho Georges nezastavil a nevysvetlil, že „hádanka“ je vlastne samotný názov.

A spoločnosť funguje pod názvom Guess až dodnes. 

Ako sa značka Guess formovala?

Prácu si bratia Marcianový rozdelili. Georges navrhoval oblečenie, Maurice mal na starosť vývoj produktov a Paul s Armandom sa starali o reklamu a distribúciu. Prvý produkt značky Guess, ktorý zabezpečil značke skvelé meno raketovou rýchlosťou boli ,,ošúchané" rifle z mäkkého denimu. Čo bolo na nich také špeciálne? Strih. Boli totižto užšie, ako akékoľvek iné nohavice konkurentov. V momente, kedy sa k ošúchanému designu pridali aj rôzne dekoratívne prvky, značka Guess začala budovať svoju klientelu. Z týchto riflí sa stal určitý symbol luxusu a ľudia boli ochotný vyhodiť za ne nemalé peniaze. 

Bratia zakladatelia značky Guess si prešli aj nezhodami. 

Túto značku založili v 80. rokoch bratia Marciánovci, ktorí tak chceli nabúrať stereotyp a nudu. Od tej doby sa značka Guess stala doslova módnym kultom a miláčikom nie len celebrít, ale aj bežných ľudí. Časom však prišli nezhody a to konkrétne v smerovaní značky. Vo firme zostali traja bratia. Čo vieme je, že  Paul dodnes pôsobí na čele značky, stal za mnohými legendárnymi kampaňami, za ktoré značka Guess dostala viacero ocenení. Dnes nájdete značku Guess takmer v každej krajine sveta. Rovnako aj u nás na Slovensku. U nás na FashionBrandsYou nájdete oblečenie značky Guess za neuveriteľné ceny. Tak čo, vyskúšate?